Ile kosztują porządne drzwi zewnętrzne?


Strona główna - Ile kosztują porządne drzwi zewnętrzne?

Ile kosztują porządne drzwi zewnętrzne?

Na drzwiach wejściowych do domu czy mieszkania nie warto oszczędzać. Obecnie w sprzedaży znajduje się tak wiele modeli, że można dopasować je nie tylko pod względem swojej estetyki, ale również wytrzymałości i gwarantowanego bezpieczeństwa, co przy zakupie zawsze powinno być priorytetem.

Przede wszystkim dobre drzwi wejściowe powinny chronić lokal. W tej chwili nowoczesne modele wyposażone są w specjalne zamki, oraz w blokady antywyważeniowe jak bolce i rygle, co zmniejsza ryzyko sforsowania drzwi przez złodziei. Oprócz tego powinny być one szczelne i ciepłe – izolacyjność termiczna ma szczególne znaczenie przy drzwiach do domu. Ich wykończenie powinno odpowiadać charakterowi lokalu, z czym jednak nie ma najmniejszych problemów, gdyż producenci oferują je w pełnej gamie kolorów i wzorów. Niestety, w parze z jakością idzie także wysoka cena. Ile w związku z tym kosztują solidne drzwi wejściowe?

Dużo zależy w szczególności od materiału, z którego drzwi zostały wykonane. Jako najmocniejsze rekomendowane są drzwi stalowe – mogą być one pokryte także drewnopodobna okleiną. Z tańszych modeli rekomendowane są drzwi PCV, natomiast droższe to drzwi drewniane ze stalowym wykończeniem wewnątrz. W zależności od materiału trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu od 1000 do powyżej 5000 złotych.

Jak zostało już wspomniane, na koszt ma też wpływ poziom bezpieczeństwa drzwi, dlatego w zależności o wybranych zamków, ościeżnic oraz dodatkowych zabezpieczeń cena ta będzie się wahała nawet w zakresie kilku tysięcy złotych. Najlepiej pod uwagę przy zakupie brać klasy drzwi – od 1 do 4. Najwyższe klasy to 3 i 4, które oznaczają dla 3 ochronę przed włamywaczami używającymi narzędzi prostych, a przy 4 klasie przed włamaniami z użyciem pilarek, wiertarek.

Do końcowej ceny drzwi trzeba doliczyć też koszt montażu – drzwi antywłamaniowe i markowe powinny być montowane tylko przez doświadczonych w tym specjalistów. Warto pamiętać, że tylko wtedy będzie można uzyskać gwarancję na stolarkę. Cena montażu to zwykle od 100 do 500 złotych zależnie od firmy i modelu drzwi.