Okna PCV - Optymalny wybór?


Strona główna - Okna PCV - Optymalny wybór?

Okna PCV – optymalny wybór?

Od momentu, w którym w sprzedaży pojawiły się okna PCV, stały się one najczęściej zamawianym typem stolarki okiennej. Dzisiaj są dostępne w szerokiej gamie wariantów, wobec tego można indywidualnie dopasować je do swoich potrzeb, a także zachęcają przystępnymi cenami.

Materiały

Okna PCV wykonuje się z wytrzymałych profili z tworzyw sztucznych oraz elementów metalowych. Ich ramy mają budowę wielokomorową ze specjalnymi wzmocnieniami, a także często z wypełnieniem termoizolacyjnym. Standardowo oferowane są okna pięciokomorowe, ale również w sprzedaży dostępne są droższe model z sześcioma komorami, w przypadku których współczynnik przenikania ciepła jest jeszcze niższy.

Zalety okien PCV

Dużym plusem okien wykonanych z tworzyw sztucznych jest ich szczelnośćbardzo dobrze izolują cieplnie, dlatego też zapobiegają nadmiernemu wychładzaniu się pomieszczeń. Ze względu na zastosowany w budowie materiał są odporne na wpływ niszczących czynników atmosferycznych, działanie owadów, grzybów, dlatego mogą bez usterek funkcjonować nawet po kilkadziesiąt lat. Nie wymagają również konserwacji i są łatwe do utrzymania w czystości. W klasycznej wersji występują w kolorze białym, ale można także zakupić je w wielu innych wybarwieniach, na przykład jako brązowe, szare czy też w okleinach drewnopodobnych. Można także wykonać je w dowolnych rozmiarach i kształtach.

Wady okien PCV

Niestety, okna PCV mają również swoje wady. Wśród nich znajdują się w szczególności wysoka wrażliwość na nieprawidłowy montaż, ponieważ wtedy, gdy są one zbyt sztywno osadzone, mogą powodować pękanie ram i szyb, także są one cięższe w stosunku do okien drewnianych. Ze względu na swoją wysoką szczelność mogą one przyczyniać się do nadmiernego zawilgocenia wnętrz przy jednoczesnej słabej wentylacji, co prowadzi co pojawiania się pleśni na ścianach.

Jednak obecnie okna PCV nie mają godnego konkurenta – okna drewniane są zdecydowanie droższe, podobnie aluminiowe, dlatego też aktualnie są one najpopularniejszym i optymalnym wyborem zarówno pod kątem swoich parametrów technicznych i estetyki, jak i przystępnych cen.

STAL-BUD - Okna i drzwi PCV