Jak dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne?


Strona główna - Jak dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne?

Jak dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne?

Dobranie odpowiednich drzwi wewnętrznych może wydawać się mało ważne w kontekście drzwi zewnętrznych, które chronią wejścia do lokalu, jednak także i w tym przypadku należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, aby korzystanie z nich było komfortowe, a one same mogły posłużyć przez długi czas.

Jaki materiał? MDF a może drewno

Obecnie w sprzedaży znajdują się przede wszystkim drzwi wewnętrzne wykonane z materiałów takich jak płyty MDF z okleinami, a także z tworzyw sztucznych. Wyróżniają się atrakcyjnymi cenami i dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Można także zdecydować się na drzwi drewniane – zdecydowanie wyróżniają się eleganckim wyglądem, ale są droższe i wymagają także specjalnej konserwacji.

Różne rodzaje drzwi wewnętrznych

Do dyspozycji klientów są drzwi pełne, a także z przeszkleniami, na przykład z pionowymi czy poziomymi wstawkami z mlecznych tafli szkła. Pod względem wykończenia można dopasować je już specjalnie do charakteru wnętrza, aby korespondowały one z wykończeniem podłogi, drewnem mebli, by całość mogła tworzyć estetyczną kompozycję. Nie można zapomnieć też o dobraniu stylowych i funkcjonalnych klamek i zamków.

Przy doborze drzwi wewnętrznych należy ponadto wziąć pod uwagę miejsce ich montażu oraz powiązaną z tym obsługę. Drzwi uchylne oferowane są jako lewo lub prawe, także jako jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe w przypadku szerszych wnęk okiennych. Do pomieszczeń takich jak:

  • łazienka,
  • toaleta,
  • kuchnia
  • czy pralnia

należy wybrać drzwi z otworami wentylacyjnymi lub z podcięciem dla swobodnego przepływu powietrza. Warto też pamiętać, że można zastosować alternatywnie drzwi przesuwne czy też harmonijkowe – sprawdzają się w szczególności w pomieszczeniach mniejszych, w przypadku których drzwi skrzydłowe zabrałyby zbyt dużo przestrzeni.

Najlepiej sprawdzić kilka rożnych ofert i dopasować odpowiednią do swoich wymagań, także tych cenowych. Obecnie praktycznie wszystkie firmy oferujące sprzedaż stolarki drzwiowej zapewniają także swoim klientom montaż, dlatego warto z niego skorzystać dodatkowo, aby mieć pewność, że drzwi będą prawidłowo osadzone.

STAL-BUD - Drzwi i okna PCV